Konglomerát skálolezení, boulderingu a turistiky
Jedna z neprávem opomíjených oblastí nedaleko Hroznětína jejíž horolezecká historie nadále zůstává ukryta pod rouškou tajemství. K velmi pěkným a obtížným výstupům na bizarní žulové skály se nikdo nehlásí. Nachází se zde patrně nejtěžší výstup Krušných hor.

Kromě zlidovělého počeštělého názvu Flajšnerky se skály též nazývají Flachsnerfelsen, Flaschenrova skála nebo Flajšnerské skály. Název je odvozen od pověsti, která se váže k tomuto místu a ve které hříšný sedlák Flachsner upsal svou duši čertu. Možná pod tlakem této skutečnosti někteří senzibilové prohlašují tato místa za exponovaná negativní energií. Nicméně vzrostlý bukový les spolu s žulovými skalami v kombinaci s dalekými výhledy do podhůří působí vcelku harmonicky, alespoň na mě.

Zmapování této oblasti se podařilo v podstatě díky znovupřelezení všech cest. Jak už bylo řečeno, data k cestám jsou neznámá. Proto nejsou uvedeny ani datumy, ani jména prvovýstupců. Názvy skal a cest včetně klasifikace byly navrženy při prvních opakovaných přelezech. Pokud byste někdo něco bližšího k horolezecké historii těchto skal věděl, dejte mi vědět.

Průvodce je dílem Pavouka z Varů, který spolu se svými kamarády znovupřelézal většinu zdejších cest. Díky Pavouku!

 

Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma
_______________ autor: LdS________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one