Konglomerát skálolezení, boulderingu a turistiky
Plotnová věž
Údolí Prunéřovského potoka je jedním z nejhezčích v Krušných horách. Jeho dolní části vévodí známý hrad Hasištejn, v jehož okolí se nachází spousta skal dobře zmapovaných v předchozích horolezeckých průvodcích. Avšak horní část údolí začínající v místě, kde silnice opouští údolí, na své objevitele stále ještě čeká.
Plotnová věž  369.26kB
lezecký průvodce
Plotnová věž

Plotnová věž

Plotnová věž
Trolík
Nový boulderbalvan ze Školníkovo dílny o který se tady s náma podělil.
Tento kámen se nachází v údolí Prunéřovského potoka, na jeho pravém břehu (po směru toku) poblíž Turistické skály. Je to zhruba v místě, kde ze silnice odbočuje modrá turistická značka. Potok překonáme přes první brod, dáme se doleva po proudu. Kámen se nachází vpravo ve svahu. Parkování je u silnice na plácku naproti.
Trolík

Trolík

Fotoguide
Sedlákův kámen
Další nový boulderbalvan ze Školníkovo dílny o který se tady s náma podělil.
Tento kámen se nachází v údolí Prunéřovského potoka, na jeho levém břehu (po směru toku) poblíž hráze detenční nádrže. Parkování je přímo u hráze. Odsud se vydáte cca 50 – 100m proti proudu po silnici směrem na Výsluní. Balvan se nachází cca 50m vpravo nad silnicí u velkého stromu.
Sedlákův kámen

Sedlákův kámen

Fotoguide
Himmelhergotspi

Himmelhergotspi

Himmelhergotspitze
Himmelhergotspize se nachází na pravém břehu Prunéřovského potoka. Jedná se o snadno dostupnou malou skalní věž vystupující ze strmého svahu, cca 100 m nad cestou vinoucí se podél Prunéřovského potoka. Z cesty je věž částečně vidět. Přístup je nejlepší po turistické cestě (žlutá značka) od rozcestí u kamenného mostu u Gruntu. Po této cestě se vydáme cca 700m směrem na Výsluní. Po levé straně se začnou objevovat skalní masívy. Po té, co mineme dva skalní masívy přímo u cesty, tak zhruba 50m za druhým z nich odbočíme doleva do strmého svahu a nastoupáme azimutem k věži. Cestou svahem míjíme několik menších masívků. Věž dosahuje z náhorní strany výšku necelé 4m, z údolní strany až 15m. Ačkoliv to na první pohled nevypadá, skála je na Prunéřovské poměry relativně pevná a dobře chytovatá, díky čemuž jsou výstupy překvapivě hezké.
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma
_______________ autor: LdS________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one