Konglomerát skálolezení, boulderingu a turistiky
Trousnická skála

Trousnická skála

Babí léto na Trousnické skále
Trousnická skála_pruvodce_rev03.pdf  288.16kB

Trousnická skála, ačkoliv je značena na všech turistických mapách jako význačný vyhlídkový bod s nadmořskou výškou 948m, není dosud v horolezecké literatuře vůbec zmíněna. Nicméně i na této skále lze nalézt stopy po dřívější horolezecké činnosti (staré skoby), takže lze předpokládat, že všechny lehčí logické linie byly již v minulosti prostoupeny.


Jedná se o několik skalních výchozů z kataklastické žuly, vystupujících ze západního úbočí hřebenu Vlčince. Kromě masívů se zde nacházejí i pěkné skalní věže a věžičky a spousta balvanů roztodivných tvarů.


 Ze skalních výchozů se naskýtá nádherný rozhled zejména na západ. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Schneeberg a Ochsenkopf v Bavorském Fichtelgebirge. Kromě nádherných rozhledů poskytují zdejší skály též zcela vyjímečně pěkné lezení. Skála je kompaktní, dobře „chytovatá“ a ačkoliv je zdobená výraznými vyrostlicemi živce (laicky krystaly) přesto neřeže do rukou.


Potenciál pro lezení záleží na úhlu pohledu a zkušenosti uživatele. Lezeckých cest na lano pro průměrného kochače zde může být maximálně do 10 kousků. Klasických logických kvaků zde lze nasekat klidně za den i přes 30kousků. No a pokud se oblast pojme ortodoxně boulderingově, tak se v počtu možností posouváme o řád výš.

Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma
_______________ autor: LdS________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one